Z genami nie wygrasz.

Nie było mnie dawno. Miałam mase spraw na głowie. To przygotowania do świąt, to szkoła, tudzież szukanie pracy. No ale w końcu znalazłam chwilę dla siebie i postanowiłam naskrobać coś.

Ostatnio tata powiedział, że potwory(bracia) są identyczni w zachowaniu jak mojej mamy rodzina. Fakt faktem, że nie pamiętam ich za bardzo, ale jednak coś tam mi świeci. Widziałam wiele razy jak odnosili się do siebie, brzydko, z krzykiem, z wiecznymi pretensjami. Moja mama była nie lepsza. Mogę powiedzieć że była ona złym człowiekiem. Była mamą, ale była zła. Nie obchodziło ją to, co z Nami się dzieje, bo wolała schlać się jak świnia i nie wracać do domu na noc, tylko nas zostawić. Nie wiedziałam jak mam się zachowywać, bo miałam zaledwie 10 lat. Szybko jednam dojrzałam, gdy ona wychodziła ja zajmowałam się częściowo domem, pilnowałam braci, którzy byli malutkimi dziećmi. W wieku 10 lat moim obowiązkiem było bawić się, poznawać świat, a nie wychowywać dzieci. Zazwyczaj było tak kiepsko jak tata był w pracy. Bo gdy wracał do domu.. Byłam najszczęśliwsza na świecie.

Ciągle to sobie powtarzam – nigdy nie będę jak ona! Ale.. No geny to geny, jestem z wyglądu prawie że taka jak ona, zachowania też mam co poniektóre po niej, ale wiem, że nigdy nie doprowadzę się do takiego stanu jak ona, bo robiła krzywdę mi, tacie, braciom. I mam nadzieję, że. Ale w sumie nie mam nadziei na to, że się zmieni, nawet nie chcę wiedzieć co u niej. Straciła mnie, córkę, rodzinę raz na zawsze.


One response to “Z genami nie wygrasz.

  • Mała Czarna

    Geny to geny i na nie nic poradzić nie można, niestety. Ale można pracować nad sobą i nie dopuścić do sytuacji kiedy to one zawładną naszym życiem.

    Hm.. Na pewno ciężko byłoby Ci się z nią teraz spotkać po tym co zrobiła.. Ale może warto spróbować dowiedzieć się co się z nią teraz dzieje? Może za kilka albo kilkanaście lat będziesz żałować tego, że nie spróbowałaś?

    Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: